Maciej Dąbrowski trafi na Łazienkowską? Legia Warszawa chce gracza "Miedziowych"!

Piłka nożna
Maciej Dąbrowski trafi na Łazienkowską? Legia Warszawa chce gracza "Miedziowych"!
fot.Cyfrasport

Zawodnik KGHM Zagłębia Lubin, Maciej Dąbrowski przeżywa obecnie najlepszy czas w swojej karierze. 29-letni obrońca znalazł się w kręgu zainteresowań Legii Warszawa. Mistrzowie Polski od dłuższego czasu wnikliwie obserwują poczynania doświadczonego gracza.

Rosły środkowy obrońca „Miedziowych” ubiegły sezon może zaliczyć do najlepszych w karierze. W obecnej kampanii lider formacji defensywnej ekipy prowadzonej przez Piotra Stokowca nie spuścił z tonu. Lubinianie w tym roku kalendarzowym rozegrali 22 mecze, w których stracili ledwie 12 goli. Dąbrowski walnie przyczynił się do tego imponującego rezultatu.

 

Kwota odstępnego za byłego gracza Pogoni Szczecin wynosi 350 tysięcy euro. Właśnie za taką kwotę stołeczny klub może wykupić Dąbrowskiego. Władze Legii są skłonne wyłożyć takową sumę za solidnego stopera. Wielce prawdopodobny wydaje się scenariusz, że ostoja lubińskiej defensywy opuści drużynę wówczas, gdy trzecia drużyna ubiegłego sezonu w Ekstraklasie odpadnie z europejskich pucharów. Już przed rokiem Dąbrowski mógł odejść z Zagłębia. Polskim obrońcą interesowały się tureckie drużyny. Do zmiany barw klubowych nie doszło, choć rozmowy były zaawansowane.

 

29-latek urodzony w Radziejowie rozegrał do tej pory 103 mecze w Ekstraklasie. Zdobył w nich 11 goli oraz zanotował 5 asyst.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze