Cracovia z nowym zawodnikiem wyjechała na mecz

Piłka nożna
Cracovia z nowym zawodnikiem wyjechała na mecz
fot. Cracovia

Piłkarze Cracovii ze względu na trwające w Krakowie Światowe Dni Młodzieży już w środę wyjechali na niedzielny mecz ekstraklasy w Lublinie, z Górnikiem Łęczna. Z drużyną pojechał nowy zawodnik - Brazylijczyk Diego Ferraresso, mający także obywatelstwo bułgarskie.

Jak poinformował w środę krakowski klub, jego kontrakt ma obowiązywać rok z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

 

"W zespole są Brazylijczyk Deleu i Bułgar Anton Karaczanakow, z oboma mam kontakt, więc aklimatyzacja na pewno będzie łatwiejsza" – powiedział nowy boczny obrońca Cracovii.

 

Urodził się 21 maja 1992 roku w brazylijskim Sao Paulo, ale jako nastolatek trafił do akademii piłkarskiej bułgarskiego Liteksu Łowecz. Był zawodnikiem tego klubu do 2012 roku (z roczną przerwą na wypożyczenie do Czawdaru Etropole). Potem trafił do Lotomotiwu Płowdiw, którego barwy bronił przez dwa lata, a ostatnio był zawodnikiem Slavii Sofia.

 

Krakowianie w środę pojechali do Sieniawy na Podkarpaciu. Stamtąd udadzą się w sobotę do Lublina.

 

"Staramy się uniknąć zamieszanie związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży" – powiedział trener Cracovii Jacek Zieliński.

 

Kibice „Pasów” zapowiedzieli, że solidaryzując się z protestem fanów Górnika Łęczna nie organizują zorganizowanego wyjazdu na to spotkanie.

 

Mecz Górnika z Cracovią odbędzie się w niedzielę o godz. 15.30.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie