Polscy siatkarze już trenują w Belo Horizonte

Siatkówka
Polscy siatkarze już trenują w Belo Horizonte
fot. Twitter

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli ostatni etap przygotowań do turnieju igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni trenera Stephane Antigi szlifują formę na obiektach klubu Sada Cruzeiro w Belo Horizonte.

Biało-czerwoni do Belo Horizonte dotarli w poniedziałek. We wtorek od godziny 15.00 trenowali na siłowni, a w środę o godzinie 9.00 rozpoczęli zajęcia na boisku; tego samego dnia na godzinę 16.00 zaplanowany jest drugi trening.

 

Podopieczni Stephane Antigi rozegrają również dwa mecze sparingowe z gospodarzami. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w piątek 29 lipca, a organizatorzy w czwartek rozpoczną sprzedaż biletów na konfrontację mistrza świata z klubowym mistrzem świata. Po raz drugi obie ekipy zmierzą się we wtorek 2 sierpnia. Oba mecze o godzinie 20.00 miejscowego czasu. Gospodarze, których prowadzi dawny trener Stephane Antigi z Portol Drac Palma de Mallorca -  Marcelo Mendez,  prestiżowo traktują starcia z biało-czerwonymi. Są one dla nich ważnym elementem przygotowań do zbliżającego się sezonu.

 

 

"Wiem, że Sada Cruzeiro jest teraz na innym etapie przygotowań, ale wierzę, że zagra przeciwko nam bardzo dobrze i będzie doskonałym sparingpartnerem przed igrzyskami" - powiedział o tych sparingach selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Polscy siatkarze wrócą do Rio wieczorem 3 sierpnia. Olimpijskie zmagania rozpoczną cztery dni później, w niedzielę 7 sierpnia meczem z reprezentacją Egiptu. Kolejnymi rywalami podopiecznych Stephane Antigi w grupie B będą: Iran (9.08), Argentyna (11.08), Rosja (13.08) oraz Kuba (15.08).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie