1 liga: Miedź Legnica kończy 45 lat

Piłka nożna
1 liga: Miedź Legnica kończy 45 lat
fot. Cyfrasport

Pierwszoligowa piłkarska Miedź Legnica kończy w tym roku 45 lat. Czwartkowy wieczorny rodzinny festyn i piątkowy mecz z Górnikiem Zabrze inaugurujący nowy sezon to główne punkty obchodów urodzin.

W czwartek kibice Miedzi przy okazji rodzinnego festynu będą mieli okazję spotkać się z piłkarzami pierwszego zespołu oraz członkami sztabu trenerskiego. Zaprezentowana zostanie także nowa maskotka klubu - Lew Miedziak. Fani będą mogli też wylicytować wyjątkową koszulkę meczową Miedzi, a jej unikatowość będzie polegała na tym, że właściciel stanie do wspólnego zdjęcia z całym pierwszoligowym zespołem.

 

Impreza w parku przy muszli koncertowej rozpocznie się o godz. 16, a drużyna trenera Ryszarda Tarasiewicza ma się pojawić o godz. 19.

 

Dalszy ciąg świętowania urodzin klubu będzie miał miejsce w piątek przed ligowym meczem z 14-krotnym mistrzem Polski z Zabrza. Spotkanie odbędzie się o godz. 20.30, ale włodarze Miedzi zapraszają na stadion już od godz. 19. W planach są konkursy, koncert i nauka kibicowania.

 

Sam mecz będzie miał wyjątkowe znaczenie dla Miedzi, bo właśnie z Górnikiem legniczanie w 1992 roku wygrali w finale Pucharu Polski, co pozostaje ich największym sportowym sukcesem.

 

"Fajnie się to wszystko ułożyło, że akurat pierwszy mecz w sezonie, kiedy Miedź świętuje urodziny, gramy z Górnikiem. Aby nie popsuć święta, dobrze byłoby wygrać, chociaż na pewno nie będzie łatwo" – powiedział drugi trener Miedzi Waldemar Tęsiorowski.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie