1 liga: Pierwszy krok Podbeskidzia

Działacze spadkowicza Podbeskidzia Bielsko-Biała zapowiadali, że celem jest szybki powrót do ekstraklasy. Piłkarze w sobotę wykonali w tym kierunku pierwszy krok. Na inaugurację rozgrywek 1. ligi pokonali na wyjeździe Olimpię Grudziądz 2:0.

Pomimo degradacji w Beskidach pozostało kilku czołowych zawodników. Jednym z nich jest słowacki napastnik Robert Demjan. Król strzelców ekstraklasy w sezonie 2012/13 w 28. minucie otworzył wynik spotkania. Po przerwie rezultat strzałem z rzutu karnego ustalił Tomasz Podgórski.

Słabiej spisał się drugi ze spadkowiczów - Górnik Zabrze. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów w piątek uległ na wyjeździe Miedzi Legnica 0:1. Bramkę w 69. minucie zdobył Grzegorz Bartczak.

Punkty karne już w pierwszej kolejce zniwelował Stomil Olsztyn. Za niespełnienie wymogów licencyjnych (zaległe płatności wobec zawodników) PZPN ukarał klub odjęciem trzech punktów. Stomil na własnym stadionie pokonał jednak Chrobrego Głogów 3:0. Na listę strzelców wpisali się Japończyk Tsubasa Nishi, Wiktor Biedrzycki i Rafał Kujawa.

W sobotę na boisko wybiegło także dwóch beniaminków. Wisła Puławy przed własną publicznością bezbramkowo zremisowała z MKS Kluczbork, a Znicz Pruszków, także u siebie, przegrał z Bytovią Bytów 1:2.

W ostatnim tego dnia meczu Wigry Suwałki po golu Kamila Adamka pokonały na wyjeździe GKS Katowice 1:0.

W niedzielę Chojniczanka Chojnice podejmie Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy zmierzy się z Pogonią Siedlce. Pierwszą serię spotkań w poniedziałek zakończy spotkanie Stali Mielec z Sandecją Nowy Sącz.