Strzelanina w Płocku! Legia wróciła z zaświatów

W czwartym spotkaniu trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock przegrała z Legią Warszawa 2:3. W derbach Mazowsza kibice oglądali emocjonujące spotkanie, toczone w bardzo szybkim tempie. Mistrzowie Polski przegrywali już 0:2, ale zdołali wywieźć z Płocka trzy punkty.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęło się już w 2. minucie! Wisła miała rzut rożny. Do narożnika podszedł były zawodnik… Legii, Dominik Furman. Wrzucił piłkę w pole karne w kierunku Tomislava Bozicia, który wyprzedził Michała Kopczyńskiego i tym samym rozwiązał worek z bramkami w Płocku. Warszawscy kibice jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po straconej bramce, a już musieli oglądać jak ich drużyna traci kolejną. W 10. minucie ponownie rzut rożny wykonał Furman. Przemysław Szymiński urwał się obrońcom i precyzyjnym strzałem pokonał Arkadiusza Malarza.

Mistrzowie Polski szybko rzucili się do odrabiania strat. Już w 17. minucie bramkę kontaktową zdobył Aleksandar Prijović.  Co ciekawe, był to już trzeci gol zdobyty w tym spotkaniu po stałym fragmencie gry. Rzut wolny wykonał Thibault Moulin. Legia od tego momentu zadomowiła się na połowie rywala. Aktywny był Michał Kucharczyk, szukał sobie miejsca schodząc do środka boiska. W końcu przyniosło to wyrównanie. Prijović świetnym prostopadłym podaniem znalazł skrzydłowego, a „Kuchy” jak profesor poradził sobie z Szymińskim i pokonał Kiełpina.

Po przerwie Legia dalej dominowała. Dwie sytuacje miał Kucharczyk. Najpierw posłał piłkę nad bramką po podaniu Prijovicia, a w 58. minucie wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry znów okazał się kluczowy. Moulin dośrodkował w pole karne. Piłkę przedłużył Prijović. Ta pechowo odbiła się od Jose Kante, a z zamieszania skorzystał Igor Lewczuk i wyprowadził mistrzów Polski na prowadzenie.

W 65. minucie na boisku pojawił się Siergiej Kriwiec i już po pięciu minutach mógł doprowadzić do wyrównania. Uderzył bardzo mocno, ale po raz kolejny w tym sezonie Legię uratował Malarz. To jest zdecydowanie najlepszy zawodnik drużyny Besnika Hasiego w tym sezonie. Wisła dalej szukała wyrównania, ale goście skutecznie utrzymywali korzystny rezultat.

Po trzech kolejkach Lotto Ekstraklasy gospodarze mają trzy punkty. Legia nadal jest niepokonana. Ma na koncie pięć punktów. Trzeba jednak pamiętać, że na tym etapie sezonu dla mistrzów Polski kluczowe są europejskie puchary. Już w najbliższą środę zmierzy się w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z AS Trencin. Transmisja tego spotkania na sportowych antenach Polsatu.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Tomislav Bozic (2-głową), 2:0 Przemysław Szymiński (10-głową), 2:1 Aleksandar Prijovic (17-głową), 2:2 Michał Kucharczyk (41), 2:3 Igor Lewczuk (58).

Żółte kartki: Legia Warszawa: Jakub Kosecki.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński - Arkadiusz Reca (87. Mikołaj Lebedyński), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (65. Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Witalij Hemeha (46. Giorgi Merebaszwili) - Jose Kante.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki (68. Steeven Langil), Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen (71. Tomasz Jodłowiec), Thibault Moulin (83. Nemanja Nikolic), Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 9 679.