Michał Ruciak ma nowy klub w Pluslidze!

Siatkówka
Michał Ruciak ma nowy klub w Pluslidze!
fot. CyfraSport

Espadon Szczecin beniaminek PlusLigi w poniedziałek rozpoczął przygotowania do sezonu ligowego 2016/17. Klub poinformował, że przez najbliższy rok ich barw będzie bronił Michał Ruciak. Przyjmujący ostatni sezon spędził w Łuczniczce Bydgoszcz.

Drużyna oficjalnie rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Wśród wielu nowych twarzy na pierwszym treningu znalazł się między innymi Michał Ruciak, do niedawna etatowy przyjmujący reprezentacji Polski. Dla mierzącego 190 centymetrów zawodnika powrót do stolicy Pomorza Zachodniego jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ przed laty to właśnie w Szczecinie Ruciak stawiał jedne ze swoich pierwszych kroków w profesjonalnej siatkówce.

Od czasu występów w Morzu Bałtyk Szczecin kariera przyjmującego nabrała rozpędu. Zawodnik ze Świnoujścia reprezentował później między innymi AZS Olsztyn i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle oraz święcił wiele sukcesów z drużyną narodową. W swoim bogatym siatkarskim CV Ruciak ma między innymi brąz i złoto mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej, a także srebro, które polskiej kadrze udało się wywalczyć podczas Pucharu Świata w Japonii w 2011 roku.

– Cieszę się, że wracam do swojego województwa i ponownie będę grał w siatkówkę właśnie w tym regionie – mówił Ruciak. – Wybrałem Espadon, ponieważ klub przedstawił mi dobrą ofertę, a dzięki grze w Szczecinie będę miał też okazję przebywać bliżej domu. Zespół właśnie awansował do najwyższej klasy rozrywkowej i jestem szczęśliwy, że będę teraz częścią jego rozwoju. Głęboko wierzę, że zmontujemy tu naprawdę bardzo fajny skład i z powodzeniem będziemy walczyć o najwyższe cele.

Pierwszy mecz w PlusLidze siatkarze Espadonu Szczecin rozegrają 30 września. Rywalem będzie broniąca tytułu mistrzowskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kolejne oficjalne informacje transferowe pojawią się w najbliższych dniach.

psl, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze