Rio 2016: Brazylijczycy posłuchają komentarza mistrza olimpijskiego

Inne
Rio 2016: Brazylijczycy posłuchają komentarza mistrza olimpijskiego
fot. PAP

Dwukrotny medalista olimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż 48-letni Kubańczyk Javier Sotomayor będzie komentował przebieg igrzysk w Rio de Janeiro dla brazylijskiej stacji telewizyjnej Globo.

"To dla mnie niesamowite wyzwanie komentować igrzyska olimpijskie. Cieszę się z tego niesamowicie" - powiedział Sotomayor w wywiadzie dla Radio Habana Cuba.

 

Transmisje Globo z igrzysk to 4000 godzin.

 

Sotomayor triumfował w skoku wzwyż w igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku, a osiem lat później wywalczył w Sydney srebro.

 

W bogatej kolekcji ma także dwa złote i dwa srebrne krążki mistrzostw globu oraz sześć medali (cztery złote, srebrny i brązowy) halowych MŚ.

 

Należą do niego rekordy świata w skoku wzwyż na otwartym stadionie - 2,45 (27 lipca 1993, Salamanka) i w hali - 2,43 (4 marca 1989, Budapeszt).

 

Brazylijska stacja telewizyjna Globo została założona 26 kwietnia 1965 roku przez magnata medialnego Roberto Marinho. Jej właścicielem jest konglomerat medialny Organizacoe Globo – największa spółka medialna w Ameryce Łacińskiej.

 

Jest drugą co do wielkości komercyjną stacją telewizyjną na świecie pod względem rocznych przychodów (wyprzedza ją jedynie amerykańska ABC Television Network) oraz jednym z największych na świecie producentów telenowel, obok meksykańskiej Televisy i wenezuelskiej Venevision.

 

Igrzyska w Rio potrwają od 5 do 21 sierpnia.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze