Rio 2016: Phelps chorążym reprezentacji USA

Inne
Rio 2016: Phelps chorążym reprezentacji USA
fot. PAP

Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii pływak Michael Phelps został chorążym reprezentacji USA na igrzyska w Rio de Janeiro.- Czuję się zaszczycony i dumny - powiedział 18-krotny złoty medalista najważniejszej letniej imprezy sportowej.

31-letni Amerykanin weźmie udział w igrzyskach olimpijskich po raz piąty, a później ma zakończyć karierę. W Brazylii rywalizować będzie w trzech konkurencjach indywidualnych: na 100 i 200 m stylem motylkowym oraz na 200 stylem zmiennym. - W Sydney w 2000 roku zależało mi na tym, żeby po prostu się zakwalifikować. W Atenach w 2004 chciałem zdobyć swoje pierwsze złoto, w Pekinie w 2008 - dokonać czegoś, czego nikt inny nie dokonał, a w Londynie w 2012 - przejść do historii. Teraz chcę po prostu reprezentować swój kraj w najlepszy możliwy sposób. Tu chodzi o coś więcej niż same medale - powiedział Phelps.

 

To drugi pływak w historii, który poniesie flagę USA. W 1976 w ten sposób wyróżniono Gary'ego Halla.

 

Ceremonia otwarcia rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę o 0.15 czasu polskiego. Chorążym Polski będzie szczypiornista Karol Bielecki. Igrzyska potrwają do 21 sierpnia.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze