Garrincha bił ją przez 10 lat. Teraz wystąpi na ceremonii otwarcia Rio 2016

Inne
Garrincha bił ją przez 10 lat. Teraz wystąpi na ceremonii otwarcia Rio 2016
fot. YouTube

Była jedną z pierwszy WAGs w historii, ale przypłaciła ten zaszczyt dekadą cierpienia. Garrincha bowiem, choć na boisku genialny, odreagowywał stres w domu, nadużywając alkoholu i bijąc żonę. Elza Soares w końcu wystąpiła o rozwód, stawiając jako priorytet swoją karierę muzyczną. W piątek wystąpi na ceromonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Soares ma już 79 lat i lata świetności za sobą. W 1962 roku, a więc w okresie pełnego rozkwitu kariery, zaczęła się spotykać z Garrinchą, wybitnym reprezentantem Brazylii, który tego roku sięgał właśnie po drugie w swojej kolekcji mistrzostwo świata.

Choć Brazylijczyk nie grzeszył urodą, można nawet powiedzieć, że jego anatomia była dość skrzywiona - jedna noga dużo krótsza od drugiej - parę uwielbiały miliony. Związek miał też jednak swoich przeciwników. Garrincha bowiem specjalnie dla Soares rozwiódł się z poprzednią małżonką, co wzbudziło ogromny niesmak wśród konserwatywnej części jego fanów.

Młoda piosenkarka, specjalizująca się przede wszystkim w sambie, spotkała się w pewnych kręgach z ostracyzmem, a niektórzy grozili jej nawet śmiercią. Para nic jednak sobie z tego nie robiła. Wkrótce wzięła ślub.

Małżeństwo trwało od 1966 do 1977 roku i było równie burzliwe, co wcześniejsza sytuacja względem ich związku. Nie jest wszak tajemnicą, że Garrincha był alkoholikiem, a wywoływane przez niego awantury obrosły już legendami. Piłkarz mierzący zaledwie 173 cm nie oszczędzał nawet własnej żony.

Bił ją regularnie, a w 1977 roku zrobił to tak dotkliwie, że Soares wylądowała w szpitalu. Miarka się przebrała - piosenkarka wystąpiła o rozwód. W 1983 roku piłkarz zmarł na marskość wątroby. Miał zaledwie 49 lat.

Soares bardzo to przeżyła, a trzy lata później spotkała ją jeszcze większa tragedia. Jej jedyny syn z tego małżeństwa, Garrincha Manuel dos Santos, zginął w wypadku samochodowym i to w wieku niespełna 9 lat...

Mimo tych wszystkich przeciwności, kobieta kontynuowała karierę i z czasem osiągnęła w Brazylii status legendy. Wystep na ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich będzie dla niej pięknym zwieńczeniem kariery.

Oto mała próbka jej umiejętności:

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie