Rio 2016: Trudne rywalki polskich szablistek

Inne
Rio 2016: Trudne rywalki polskich szablistek
fot. PAP

Mistrzyni olimpijska z Londynu Koreanka Jiyeon Kim czy dwukrotna mistrzyni globu Ukrainka Ołga Charłan mogą stanąć na drodze Aleksandry Sochy do strefy medalowej turnieju indywidualnego szablistek w igrzyskach w Rio de Janeiro.

W poniedziałek najwyżej notowana z biało-czerwonych rozpocznie zmagania w 1/16 finału od pojedynku z 26. w światowym rankingu Włoszką Loretą Gulottą. Zawodniczka AZS AWF Warszawa jest w tym zestawieniu 10.

 

W przypadku zwycięstwa w 1/8 finału jej rywalką może być złota medalistka poprzednich igrzysk Koreanka Kim, a później trzecia w Londynie Charłan, która w latach 2013-14 była najlepsza w świecie.

 

Z obecną liderką klasyfikacji szablistek w 1/8 finału może się zmierzyć Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań), o ile upora się w pierwszej walce z reprezentantką gospodarzy Martą Baezą Centurian, zajmującą 64. pozycję na liście międzynarodowej federacji (FIE).

 

Z kolei trzecia z Polek - Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) - trafiła w 1/16 finału na szóstą w światowym rankingu brązową medalistkę ubiegłorocznych MŚ Chinkę Chen Shen.

 

Dwa dni później na planszy w Rio zaprezentuje się florecistka Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań). W pierwszej rundzie (1/16 finału) trafiła na Carolin Golubytskyi. Polka w klasyfikacji FIE jest 38., a Niemka, prywatnie żona wybitnego przed lat florecisty ukraińskiego Serhija Gołubickiego, plasuje się 23 lokaty wyżej.

 

W turniejach drużynowych w Rio wystąpią tylko polskie szablistki.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze