Liga Europy: Kiks bramkarza w końcówce meczu na wagę awansu! (WIDEO)

Błędy zdarzają się nawet najlepszym bramkarzom na świecie. Tym razem pechowcem okazał się bramkarz szkockiego Aberdeen FC Joe Lewis. Jego kiks w ostatnich minutach meczu eliminacji Ligi Europy dał awans zespołowi NK Maribor.

Szkoci pierwszy mecz na własnym boisku zremisowali 1:1 i taki wynik ustawił w korzystnej sytuacji przed rewanżem Słoweńców. Na stadionie w Mariborze piłkarze Aberdeen nie wykorzystali rzutu karnego i od 51. minuty grali w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany Jayden Stockley, który po wejściu z ławki rezerwowych przebywał na boisku… 12 minut.

Pech nie opuścił Szkotów również w doliczonym czasie gry. W 93. minucie jeden z obrońców Aberdeen podawał do swojego bramkarza. Ten nie trafił jednak w piłkę i skończyło się samobójczym trafieniem, które dało pewny awans Słoweńcom do kolejnej rundy eliminacji. Cała sytuacja wyglądała następująco: