Ronaldinho zagra w Australii?

Piłka nożna
Ronaldinho zagra w Australii?
fot. PAP

W ostatnim czasie Ronaldinho często zmieniał kluby. Grał w kilku drużynach z Brazylii, w meksykańskim Queretaro FC, a ostatnio popisywał się sztuczkami w indyjskiej lidze futsalu. Teraz Brazylijczyk przymierzany jest do drugoligowego australijskiego Wollongong Wolves… na jeden mecz.

Dean Merola, dyrektor klubu przyznał, że jego klub złożył ofertę Brazylijczykowi. Rozegranie jednego meczu pucharowego przeciwko Sydney FC miałoby pomóc piłkarzowi w zaprezentowaniu się włodarzom klubów z A-League (najwyższa klasa rozgrywkowa w Australii),  w której zawodnik podobno chciałby zagrać. Ronaldinho jest podobno także w kręgu zainteresowań klubów z Chin i MLS.

 

W ostatnim czasie dwukrotny zdobywca nagrody piłkarza roku wg FIFA brylował na indyjskich parkietach w tamtejszej lidze futsalu obok Ryana Giggsa, Paula Scholesa czy Hernana Crespo. 36-latek w pierwszym meczu strzelił 5 goli i… zrezygnował z dalszej gry. Swoją decyzję tłumaczył tym, że został ambasadorem igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Ostatni raz Ronaldinho jako profesjonalny piłkarz wybiegł na boisko w barwach Fluminense FC. Rozegrał 45 minut przeciwko Goias EC a mecz był rozegrany 26 września 2015 roku. Po tamtym spotkaniu Brazylijczyk rozwiązał swój kontrakt.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie