Turkowski po raz ósmy mistrzem Polski w Western i Rodeo

Inne

W dniach 6-7 sierpnia w Karpaczu odbywają się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w jeździectwie w stylu western w konkurencjach z bydłem. Pierwsze zawody towarzyszące temu wydarzeniu miały miejsce 5 sierpnia w Ścięgnach koło Karpacza, gdzie Tomasz Turkowski, startujący w barwach cyfrowego Polsatu, do siedmiu tytułów mistrzowskich dołożył ósmy.

- Jestem zadowolony, że zawody odbywają się w Karkonoszach, bo tu zaczęła się moja zwycięska passa – przyznał 8-krotny już mistrz Polski.
Zawodnik triumfował w konkurencji reining, czyli dynamicznym ujeżdżaniu westernowym. Reining uważany jest za koronną konkurencję jeździectwa westernowego, gdzie liczy się zgranie z koniem, technika i finezja przy najwyższej prędkości.

Turkowski wygrał w tej konkurencji deklasując rywali i zdobywając 142 punkty. – Jestem dodatkowo zachwycony tym, że przejazd sędziował amerykański sędzia na najwyższym poziomie. Taki wynik od takiego sędziego to nobilitacja i motywacja, żeby dalej trenować – powiedział po zawodnik.

W sobotę i niedzielę kontynuacja kowbojskich zmagań. Jeźdźcy pokażą swoje umiejętności m.in. w konkurencjach z bydłem, takich jak wycinanie ze stada i łapanie na lasso. Organizatorem zawodów jest Polska Liga Western i Rodeo oraz Western City.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze