Wielki powrót Stilicia do Polski?

Piłka nożna
Wielki powrót Stilicia do Polski?
fot. Cyfrasport

Semir Stilić po nieudanej przygodzie z APOEL-em Nikozja jest bliski powrotu do polskiej ligi. Poważnie zainteresowana pozyskaniem pomocnika jest Wisła Kraków – były klub Bośniaka.

Po nieudanym podboju ligi ukraińskiej i tureckiej w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 Stilić, żeby się odbudować wrócił do Ekstraklasy, a konkretnie do Wisły Kraków. Z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem Białej Gwiazdy i gwiazdą ligi. Przez półtora sezonu w 52 spotkaniach zdobył 16 bramek i zanotował 17 asyst. Wisła z powodu problemów finansowych nie była jednak w stanie zatrzymać Bośniaka.


Ostatni sezon spędził w Apoelu Nikozja, który mógł spełnić oczekiwania finansowe piłkarza. Ta zagraniczna przygoda okazała się kolejnym złym wyborem Stilicia. Teraz chciałby znów wrócić do Ekstraklasy. W końcu w naszym kraju odnosił największe sukcesy i prezentował najwyższą formę. Warto zaznaczyć, że Bośniak świetnie mówi po polsku i nie miałby problemów z aklimatyzacją.


Chęć zakontraktowania go wyraziła Wisła Kraków, która znajduje się już w lepszej kondycji finansowej. Biała Gwiazda na swoim oficjalnym koncie na Twitterze wystosowała oświadczenie, w którym informuje, że nawet pięciu nowych zawodników może wzmocnić krakowski klub. Wszystko wskazuje na to, że jednym z nich będzie właśnie Stilić, który od ponad miesiąca jest wolnym zawodnikiem.

Stilić szczyt swojej kariery osiągnął w Lechu Poznań. Spędził tam cztery lata. Wystąpił w 156 meczach we wszystkich rozgrywkach. Niejednokrotnie decydował o losach rywalizacji swojej drużyny. Strzelił 28 goli i zaliczył aż 46 asyst.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie