Rio 2016: Niemoc Trójkolorowych, niespodziewana strata Brazylii

Już dwa pierwsze spotkania turnieju siatkarzy przyniosły niespodzianki. Pierwszą była zaskakująco łatwa klęska Francuzów w meczu z Włochami. Drugą - przegrany set gospodarzy w starciu z Meksykiem.

Spotkanie Włochów z Francuzami rozpoczęło się od serii... dziewięciu akcji z rzędu wygranych przez siatkarzy Italii! Później podopieczni Gianlorenzo Blenginiego prowadzenia 11:1, ale Trójkolorowi szybko zdołali złapać kontakt z rywalami (16:15). Końcówka, dzięki skutecznej grze Ivana Zaytsewa i Osmany Juantoreny przebiegała jednak po myśli Włochów, którzy wygrali 25:20. Identycznym wynikiem zakończyła się partia numer dwa, w której Włosi przeważali od początku do końca. W trzeciej Trójkolorowi jedynie na początku dotrzymywali kroku rywalom, którzy w środkowej części seta wypracowali sobie zdecydowaną przewagę i pewnie wygrali 25:15.

Drugie spotkanie grupy A pomiędzy Brazylią i Meksykiem miało zaskakujący początek. Podopieczni Bernardo Rezende przegrali premierową odsłonę 23:25! W kolejnych faworyci nie pozwolili już rywalom na zbyt wiele i pewnie wygrali 3:1.