Mancini nie jest już trenerem Interu Mediolan

Piłka nożna
Mancini nie jest już trenerem Interu Mediolan
fot. PAP

Roberto Mancini został zwolniony z funkcji trenera Interu Mediolan. 51-latek prowadził włoski zespół od listopada 2014 roku.

Inter Mediolan poinformował na swojej stronie, że rozstanie z włoskim szkoleniowcem odbyło się za porozumieniem stron. Plotki o rychłym zwolnieniu Manciniego pojawiały się regularnie od kilku miesięcy. Lokalna prasa często donosiła o konflikcie trenera z włodarzami mediolańskiego klubu. Włoch domagał się klasowych wzmocnień na wielu pozycjach, natomiast nowi właściciele zapowiadali, że chcą postawić na młodych, utalentowanych zawodników.

 

Czarę goryczy przelały fatalne wyniki sparingów Interu. Włoski zespół wysoko przegrał trzy ostatnie mecze: 1:3 z Paris Saint-Germain, 1:4 z Bayernem Monachium i 1:6 z Tottenhamem.  

 

Mancini trenował Inter już po raz drugi. Sezon 2015/2016 był dla włoskiego zespołu całkiem udany - piłkarzom Nerazzurrich udało się zająć czwartą - najwyższą od 2010 roku - pozycję w rozgrywkach Serie A i dzięki temu awansować do Ligi Europy.

 

Najprawdopodobniej nowym szkoleniowcem Interu zostanie były trener Ajaksu Amsterdam Frank de Boer. Holender słynący z dobrej pracy z młodymi zawodnikami pasuje do koncepcji nowych właścicieli mediolańczyków.

KS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie