Rio 2016: Męska dwójka podwójna wagi lekkiej w półfinale

Inne
Rio 2016: Męska dwójka podwójna wagi lekkiej w półfinale
fot. PAP/EPA

Męska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski zajęli drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i awansowali do półfinału. Wyścig wygrali Francuzi.

Jankowski i Mikołajczewski do zwycięzców stracili 3,08 sekundy; dwie pierwsze osady zakwalifikowały się do półfinału zaplanowanego na środę. Kolejne lokaty w biegu eliminacyjnym zajęły reprezentacje Japonii, Kuby i Angoli, które popłyną w repasażu.

 

Wcześniej na torze regatowym Lagoa Stadium zaprezentowały się trzy polskie załogi. Do półfinału awansowała również kobieca dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak, które były drugie w eliminacjach. Z kolei męska ósemka w składzie: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski (sternik) zajęła trzecią lokatę w przedbiegu i popłynie w repasażu.

 

W finale wystąpi natomiast żeńska czwórka podwójna (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska), która była druga w repasażu.

 

W poniedziałek wystąpi jeszcze dwójka bez sterniczki - siostry Anna i Maria Wierzbowskie.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze