Rio 2016: Zatrzymania w związku ze sprzedażą podrobionych biletów

Inne
Rio 2016: Zatrzymania w związku ze sprzedażą podrobionych biletów
fot. PAP/EPA

Jeden z dyrektorów międzynarodowej firmy THG Sports zajmującej się dystrybucją biletów oraz jego tłumaczka zostali zatrzymani w Rio de Janeiro w związku ze sprzedażą podrobionych wejściówek na igrzyska - poinformowała w poniedziałek lokalna policja.

W trakcie zarządzonego przez sąd przeszukania, funkcjonariusze odnaleźli ponad tysiąc biletów wstępu, które miały być rozprowadzone po znacząco zawyżonych cenach. Zatrzymany Irlandczyk Kevin James Mallon należy do ścisłego kierownictwa firmy.

 

Firma THG, która specjalizuje się sprzedaży wejściówek i pakietów pobytowych na wiele imprez sportowych była podejrzana o dystrybucję nielegalnych biletów również podczas piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. Donovan Ferreti z komitetu organizacyjnego igrzysk podkreślił, że to właśnie doświadczenia wyniesione z mundialu pozwoliły na szybką i sprawną akcję służb.

 

"Dwa lata temu stworzyliśmy specjalną grupę policyjną zajmującą się tego typu sprawami i stąd sukces ostatniej akcji" - powiedział Ferreti, który dodał, że w związku z handlem podrobionymi biletami, niezależnie od pracowników firmy THG, zatrzymano dotychczas 40 innych osób.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze