Występ Lijewskiego z Niemcami niezagrożony

Inne
Występ Lijewskiego z Niemcami niezagrożony
fot. PAP

Krzysztof Lijewski, który doznał kontuzji uda w spotkaniu z Brazylią na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, trenował w poniedziałek z resztą drużyny. Rozgrywający kadry ma tylko stłuczony mięsień uda, co sprawia, że powinien zagrać we wtorek z Niemcami.

Lijewski doznał kontuzji w 43. minucie przegranego 32:34 starcia z gospodarzami igrzysk. Polak zderzył się podczas obronnej akcji z rywalem i z długo nie podnosił się z parkietu. Uraz wyglądał początkowo poważnie, ale na szczęście nie doszło ani do zerwania ani naciągnięcia mięśnia.

Okazuje się, że Lijewski ma tylko stłuczone udo i w poniedziałek wraz z kolegami zameldował się na treningu kadry. Jak podaje oficjalna strona Związu Piłki Ręcznej w Polsce jego występ z Niemcami "nie jest zagrożony".

Rezerwowym w polskiej ekipie podczas igrzysk w Rio jest Mariusz Jurkiewicz, który w każdej chwili może zastąpić któregoś z kontuzjowanych kolegów. "Kaczka" w ostatniej chwili wskoczył do rezerwy w miejsce Piotra Chrapkowskiego. Kto wie czy wprowadzenie Jurkiewicza nie byłoby dobrym ruchem ze strony Tałanta Dujszebajewa, bowiem gracz Vive Tauronu Kielce jest świetnym środkowym obrońcą, a na tej pozycji w defensywie mieliśmy w pierwszym meczu ogromne problemy.

Spotkanie Polska - Niemcy rozegrane zostanie we wtorek o 16:30 czasu warszawskiego.

psl, Polsat Sport, ZPRP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie