Ma 15 lat i zadebiutował w ekstraklasie! Chce być jak Lewandowski

Piłka nożna
Ma 15 lat i zadebiutował w ekstraklasie! Chce być jak Lewandowski
fot. PAP
Robert Lewandowski ma już naśladowców na całym świecie

Do niespotykanej sytuacji doszło w chilijskiej ekstraklasie. Cesar Huanca ma 15 lat, jest napastnikiem, a w zeszłą niedzielę zadebiutował w seniorach klubu Deportes Iquique. Co ciekawe, jego idolem jest Robert Lewandowski. W przyszłości chce być właśnie taki, jak on.

Huanca przyszedł na świat 4 czerwca 2001 roku, co czyni go pierwszym piłkarzem urodzonym w XXI wieku, który zadebiutował w chilijskiej ekstraklasie. W Polsce taka sytuacja byłaby niemożliwa - według przepisów, w Ekstraklasie mogą występować jedynie zawodnicy, którzy ukończyli przynajmniej 16. rok życia.

Młokos podpisał kontrakt z klubem właśnie w dniu swoich 15. urodzin, a już 17 lipca zagrał w krajowym pucharze. W zeszłą niedzielę przyszedł czas na debiut ligowy, kiedy to Deportes Iquique pokonało Deportes Temuco 3:1. Zaraz po ostatnim gwizdku, piłkarza oblegli dziennikarze.

- Ulubiony piłkarz? Zdecydowanie Robert Lewandowski. To świetny strzelec. Chciałbym być taki, jak on - odpowiedział na jedno z pytań.

Między Huancą a Lewandowskim już teraz można znaleźć kilka podobieństw. Łączy ich ten sam numer ("dziewiątka"), pozycja na boisku (środek ataku) oraz... wzrost. Obaj panowie mierzą po 184 centymetry.

Czy z tej mąki będzie nowy Lewandowski?

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie