Rio 2016: Jabłoński odpadł z turnieju pięściarskiego!

Sporty walki
Rio 2016: Jabłoński odpadł z turnieju pięściarskiego!
fot. PAP

Tomasz Jabłoński (-75 kg) przegrał pojedynek w kategorii średniej z Australijczykiem Danielem Lewisem i już w 1/16 finału pożegnał się z turniejem olimpijskim. W sobotę rywalizację w Rio zakończył również drugi reprezentant - Igor Jakubowski (-91 kg).

Polski pięściarz u dwóch sędziów zwyciężył otwierającą rundę, ale druga runda zakończyła się stosunkiem 2:1 dla Lewisa. Na kartach punktowych przed decydującym starciem widniały rezultaty - 20:18 dla Polaka, 20:18 dla Australijczyka i 19:19. W opinii sędziów w trzeciej rundzie lepiej spisał się Lewis, który stosunkiem 2:1 awansował do kolejnej rundy.

 

Jabłoński znacznie lepiej rozpoczął rywalizację w ringu w Rio, ale jego przewaga malała z każdą upływającą sekundą. Australijczyk Lewis nastawił się na kontrowanie ataków naszego reprezentanta, a uderzenia wyprowadzał przeważnie na tułów. Lewis ostatecznie znalazł uznanie w oczach dwóch sędziów i w kolejnej rundzie zmierzy się z aktualnym wicemistrzem świata Bektemirem Melikuziewem.


Jabłoński zakończył zmagania już w pierwszej rundzie, podobnie jak jego reprezentacyjny kolega w kategorii ciężkiej Igor Jakubowski. Polska reprezentacja nie ma już swoich przedstawicieli w turnieju pięściarzy w Rio.

 

Ostatnim polskim medalistą wciąż pozostaje Wojciech Bartnik, który wywalczył brąz w Barcelonie (1992).

 

Wynik 1/16 finału wagi 75 kg:

 

Daniel Jason Lewis (Australia) - Tomasz Jabłoński (Polska) 2:1 (29:28, 29:28, 28:29).

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze