Preeliminacje Mistrzostw Europy już w ten weekend!

Inne
Preeliminacje Mistrzostw Europy już w ten weekend!
@Blizzard

Już w sobotę rozpocznie się decydująca faza walki o udział w letnich Mistrzostwach Europy, które są bezpośrednią przepustką do listopadowych Mistrzostw Świata. Ponad 150 graczy w całej Europie będzie walczyć o 8 miejsc dających awans. W tym gronie na pewno zobaczymy ośmiu Polaków.

Wśród zakwalifikowanych graczy znajdują się: Dziany, Elosik, Fearsyndrome, Ikealyou, Loyan, RossPierrDol, Roydener oraz Xeno. To oni 13-14 sierpnia w ESL Studio w Katowicach staną do walki o najlepszą ósemkę letnich preeliminacji. Oprócz angielskiego komentarza, będziecie mogli wysłuchać oficjalnej transmisji także w języku polskim - całość będzie można obejrzeć na kanale Marcina 'Gnimsh' Filipowicza, którego współkomentatorem będzie Kacper 'A83650' Kwieciński, kolega z drużyny Dzianego i Ikealyou.


 

O szansach w turnieju oraz o przebiegu przygotowań opowiedział nam Bartłomiej 'Ikealyou' Zawadzki:

 

Moim zdaniem każdy ma takie same szanse. Nie ma faworytów w takim turnieju dla ponad 150 osób. Już wielokrotnie w poprzednich preeliminacjach czy to EU czy NA mogliśmy zaobserwować gwiazdy sceny HSa odpadające w pierwszych rundach, a osoby kompletnie nieznane wcześniej szerszej publiczności dochodzące do TOP8. Przede wszystkim zadecyduje dyspozycja dnia. Przygotowanie - te z kolei w moim przypadku to przede wszystkim mnóstwo czasu spędzonego na testowaniu danych matchupów i myślenia nad strategia. Zazwyczaj w conqueście - a taki tryb będzie w trakcie tego turnieju - mamy 2 podejścia: targetowanie 1-2 decków lub archetypu (np. aggro) albo po prostu wzięcie najsilniejszych decków w mecie i liczenie na to, że się powiedzie. Wraz z Dzianym, skupiliśmy się przede wszystkim  nad sprawdzeniem czy decki, którymi możemy coś targetować, mają sens. Wyniki tych talii były niezadowalające, więc zdecydowaliśmy się na bardziej tradycyjne rozwiązanie. Z tego miejsca też chciałbym podziękować a83650, Dawido. Dzianemu i Xeno (który również bierze udział w nadchodzących preeliminacjach), za pomoc w przygotowaniach.

 

Turniej rozgrywany będzie w formacie podwójnej drabinki BO5 z jednym banem w formacie Conquest. Awansuje ośmiu najlepszych zawodników - po 4 z drabinki wygranych i przegranych. Zagrają oni później (24-25 wrzesień) w letnich Mistrzostw Europy, których zwycięzca dołączy do Naimana i Thijsa i będzie reprezentował Europę na Mistrzostwach Świata 2016 które odbędą się w trakcie tegorocznego Blizzconu.


Przypomnijmy, że w wiosennych preeliminacjach do czołowej ósemki dostał się - występujący także w obecnym turnieju - Mateusz "Loyan" Roszkowski, który później awansował do półfinału Mistrzostw Europy, gdzie odpadł dopiero z późniejszym zwycięzcą, Thijsem.


W sobotę i niedziele (13-14 sierpnia) zapraszamy do kibicowania Polakom - przed nimi długa droga, a dla wielu ostatnia szansa na awans do tegorocznych mistrzostw. Transmisja angielska znajduje się tutaj, natomiast po polsku znajdziecie ją w tym miejscu.

 

Mateusz Gadzina

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze