Rio 2016: Żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w finale B

Inne
Rio 2016: Żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w finale B
fot. Cyfrasport

Żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak zajęła piąte miejsce w swoim półfinale wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i wystąpi w finale B. Wyścig wygrała osada RPA przed Nową Zelandią i Chinami.

Trzy najlepsze załogi awansowały do finału A. Reprezentantki Republiki Południowej Afryki Kirsten Mccann, Ursula Grobler uzyskały czas 7.19,09 i wyprzedziły Nowozelandki Sophie Mackenzie, Julię Edward o 0,18 sekundy. Trzecie na mecie Chinki straciły do zwyciężczyń 1,85.

 

Polki popisały się niezłym finiszem, ale nie poprawiły swojej lokaty i uzyskały czas o blisko trzy sekundy gorszy od RPA. Wyprzedziły je Rumunki, a szósta była Japonia. Finał B, czyli rywalizację o miejsca 7-12 zaplanowano na piątek.

 

Skład polskiej osady zmienił się krótko przed wylotem do Brazylii. Z powodu zakrzepicy Joanna Dorociak musiała zrezygnować ze startu, a zastąpiła ją Mikołajczak, piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy w jedynce.

 

W czwartek na torze regatowym zaprezentuje się jeszcze pięć polskich osad. O medale walczyć będą czwórki podwójne mężczyzn i kobiet oraz kobieca dwójka podwójna. Z kolei dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn rywalizować będzie w półfinale, a w repasażu popłynie męska ósemka

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze