Drzyzga: Polacy zagrali siatkówkę totalną! To był najlepszy mecz w sezonie

Inne

Nasi zawodnicy zagrali totalną siatkówkę. Straszyli po prostu we wszystkich strefach. To był najlepszy mecz w tym sezonie - ocenił Wojciech Drzyzga. Polacy pokonali Argentynę 3:0 w trzecim meczu fazy grupowej igrzysk olimpijskich i zapewnili sobie udział w ćwierćfinale.

Polscy siatkarze z reguły dobrze radzą sobie z Argentyną, więc nawet zwycięstwo naszych rywali z Rosją nie powinno było przestraszyć biało-czerwonych. Ostatecznie podopieczni Stephane'a Antigi wygrali w trzech setach, choć w tym trzecim mogło skończyć się różnie. Mistrzowie świata pokazali jednak charakter, ale przede wszystkim znakomitą grę. Dawno nie było takiej sytuacji, by rozkład punktowy był tak duży.

Wystarczy spojrzeć na zdobycze punktowe poszczególnych zawodników - w tym Karola właśnie. Rzadko sie zdarza, by środkowy był liderem, a drugi kończył ze znakomitym wynikiem. Lepszej sumy punktów zdobytych przez naszych zawodników trudno sobie wyobrazić - zaznaczył Wojciech Drzyzga.

Wystarczy przypomnieć sobie choćby Hectora Soto z Portoryko, który potrafił zdobywać regularnie po 30-40 punktów w meczu, ale co z tego, skoro jego koledzy nie mogli mu dorównać? W meczu z Argentyną Karol Kłos zdobył 14 oczek, Bartosz Kurek - 12, a Mateusz Bieniek i Michał Kubiak - po 10. To naprawdę robi wrażenie. Według Drzyzgi Polacy zagrali najlepsze spotkanie w tym sezonie.
Czasami kreowanie jednego lidera nie do końca przenosi się na skuteczność całego zespołu. Często ci atakujący, którzy zdobywają najwięcej punktów, grają w słabszych reprezentacjach. Im drużyna mocniejsza, tym lepiej wygląda rozkład ataku. Nasi zawodnicy zagrali totalną siatkówkę. Straszyli po prostu we wszystkich strefach. To był najlepszy mecz w tym sezonie - dodał.
Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie