Rio 2016: Rhode szósty raz na podium w szóstych igrzyskach

Inne
Rio 2016: Rhode szósty raz na podium w szóstych igrzyskach
fot. PAP

Amerykanka Kimberly Rhode zdobyła szósty medal olimpijski w zawodach strzeleckich w swych szóstych igrzyskach. 37-letnia zawodniczka zajęła trzecie miejsce w skeecie. W finale Włoszka Diana Bacosi pokonała rodaczkę Chiarę Cainero, mistrzynię z Pekinu.

37-letnia Rhode triumfowała w olimpijskiej rywalizacji w skeecie w 2012 roku i dwukrotnie w podwójnym trapie (1996, 2004). W dorobku ma też srebro w skeecie w 2008 roku i brąz w podwójnym trapie w 2000.

 

Aleksandra Jarmolińska zajęła 12. miejsce w eliminacjach i nie awansowała do finału skeetu.

 

"Znów mam medal. Postaram się o siódmy, za cztery lata w Tokio i nie będzie to mój ostatni start olimpijski. Nigdy mi się nie śniło, że pojadę na sześć igrzysk olimpijskich. Sześć medali w sześciu startach, kto by to pomyślał" - powiedziała Rhode, która jako pierwsza strzelczyni w historii olimpizmu zdobyła medale na sześciu kolejnych igrzyskach.

 

Tym samym Amerykanka wyrównała rekord należący do włoskiego saneczkarza Armina Zoeggelera. Jest także jednym z pięciu sportowców, którzy wywalczyli krążki w sześciu startach. Jej wiernym kibicem jest syn Carter.

 

"Kimberley jest wielka. To sama przyjemność startować w konkursie z jej udziałem" - powiedziała Włoszka Chiara Cainero zdobywczyni srebrnego medalu.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie