1. liga: Na górze tabeli bez zmian

Pogoń Siedlce przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0:3, a GKS Katowice zremisował z Chojniczanką 1:1 w sobotnich meczach 3. kolejki pierwszej ligi. Lider i wicelider grały ze sobą już w piątek - Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Wigrami Suwałki 1:1.

W pierwszej lidze nie ma już drużyn z kompletem punktów. Po dwóch kolejkach takim mianem mogły pochwalić się Podbeskidzie i Wigry, które terminarz skojarzył już w trzeciej kolejce. W piątek w Bielsku-Białej padł wynik 1:1 - gospodarze prowadzili do przerwy po trzecim w sezonie trafieniu doświadczonego Tomasza Podgórskiego, ale w 69. minucie wyrównał Damian Kądzior.

Ten wynik oznacza, że oba zespoły mają po trzech kolejkach po siedem punktów i przed niedzielnymi meczami pozostały na pierwszym (Podbeskidzie) oraz drugim (Wigry) miejscu w tabeli.

Z czterech pozostałych meczów rozegranych w piątek lub w sobotę tylko jeden nie zakończył się remisem. Pogoń uległa w Siedlcach Sandecji Nowy Sącz 0:3 po golach Filipa Piszczka, Macieja Małkowskiego z rzutu karnego i Kamila Słabego.

W Pruszkowie, w meczu zespołów pozostających dotychczas bez punktu, beniaminek Znicz zremisował z Chrobrym Głogów 0:0.

W niedzielę ciekawie zapowiada się m.in. konfrontacja na Śląsku, gdzie GKS Tychy zagra z Górnikiem Zabrze, który w środowy wieczór wyeliminował z Pucharu Polski mistrza kraju i uczestnika czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Legię Warszawa.