Rio 2016: Swoboda w pięknym stylu awansowała do półfinału biegu na 100 m

Ewa Swoboda awansowała do półfinału olimpijskiej rywalizacji w biegu na 100 m. Polka zajęła drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnej, uzyskując wynik 11,24 s. Na występ w kolejnym biegu czeka Marika Popowicz-Drapała.

Dotychczas najlepszy czas eliminacji miała reprezentantka Jamajki - Shelly-Ann Fraser-Pryce 10,96 s. W piątej serii Swobodę wyprzedziła o 0,01 s Amerykanka Tianna Bartoletta.

W piątej serii Swobodę wyprzedziła o 0,01 s Amerykanka Tianna Bartoletta. W szóstej, w której startowała druga z Polek, najszybsza była Michelle-Lee Ahye z Trynidadu i Tobago - 11,00. Popowicz-Drapała została sklasyfikowana na 52. pozycji. Swoboda miała 13. czas.

Swoboda to kolejna nadzieja na medal dla polskich kibiców. Urodzona w Żorach lekkoatletka jest mistrzynią Europy juniorów z 2015 roku, a pół roku temu w Bydgoszczy zajęła drugie miejsce w mistrzostwach świata juniorów.