Rio 2016: Medalowy wyścig Myszki opóźniony

Wszystkie niedzielne wyścigi żeglarskie w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w tym rozstrzygające o medalach w klasach deskowych RS:X kobiet i mężczyzn, zostały przesunięte na późniejszą godzinę z powodu słabego wiatru - poinformowali organizatorzy.

Wyścig finałowy mężczyzn miał się rozpocząć o godz. 18.05 czasu polskiego, a kobiet - o 19.05.

W tej klasie szansę na brązowy medal ma zawodnik AZS AWFiS Gdańsk Piotr Myszka, który przed ostatnim wyścigiem zajmuje trzecie miejsce.

Myszka, mistrz świata, nie ma już szans na zajęcie wyższej pozycji. W walce o podium zagrażają mu Pierre LeCoq i Vyron Kokkalanis. Francuz w klasyfikacji generalnej wyprzedzi Polaka, jeśli ukończy wyścig medalowy na wyższej od niego pozycji. Natomiast Grek musiałby być lepszy o cztery lokaty.

Złoty medal zapewnił sobie już wcześniej Holender Dorian Van Rijsselberghe, a srebrny - Brytyjczyk Nick Dempsey. Cztery lata temu w Londynie obaj zdobyli medale tego samego koloru, a brąz przypadł wówczas Przemysławowi Miarczyńskiemu.