Rio 2016: Pikulik zastąpi Wojtyrę w omnium

Inne
Rio 2016: Pikulik zastąpi Wojtyrę w omnium
fot. PAP

Daria Pikulik zastąpi Małgorzatę Wojtyrę w wieloboju kolarskim (omnium) w igrzyskach w Rio de Janeiro - zadecydował trener kadry Grzegorz Ratajczyk. Pierwsze trzy konkurencje wielobojowe odbędą się na torze olimpijskim w poniedziałek.

"Zgłosiliśmy do tej konkurencji dwie zawodniczki - Małgosię i Darię, a ostateczna decyzja należała do trenera Ratajczyka. Małgosi należą się jednak podziękowania za wywalczenie dla Polski kwalifikacji w omnium, a także dla jej trenerów Agnieszki i Bogdana Godrasów" - powiedział dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek, który nie jest obecny w Brazylii.

 

Podkreślił także, że wewnętrzne kryteria kwalifikacyjne w wieloboju wypełniły przed igrzyskami obie zawodniczki.

 

Sama Wojtyra we wpisie na Facebooku oświadczyła, że nie stanie na starcie w Rio z niejasnych dla niej powodów.

 

"Przed niecałą godziną zostałam poinformowana o tym, że nie wystartuję w omnium, a wystartuje w nim inna polska reprezentantka. Powód? Bliżej nieznany... Nie było kwalifikacji, nie było możliwości porównania, nie było żadnej informacji (poza tymi za plecami). Co dzień dochodziły mnie plotki, że mam się kwalifikować tu w Rio na treningach. W jaki sposób? Nie wiem" - napisała.

 

W ostatnim sprawdzianie przed igrzyskami - Grand Prix Polski w Pruszkowie - lepiej z tej dwójki prezentowała się Pikulik, wicemistrzyni świata juniorek w omnium, natomiast Wojtyra nie ukończyła rywalizacji.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie