Rio 2016: Piotr Myszka powalczy o brąz

Inne
Rio 2016: Piotr Myszka powalczy o brąz
fot. PAP

W niedzielę przed szansą wywalczenia brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro stanie Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Rywalizujący w deskowej klasie RS:X żeglarz przed ostatnim wyścigiem zajmuje trzecie miejsce.

Myszka, mistrz świata, nie ma już szans na zajęcie wyższej pozycji. W walce o podium zagrażają mu Pierre LeCoq i Vyron Kokkalanis. Francuz w klasyfikacji generalnej wyprzedzi Polaka, jeśli ukończy wyścig medalowy na wyższej od niego pozycji. Natomiast Grek musiałby być lepszy o cztery lokaty.

 

Wszystko wskazuje na to, że złoty i srebrny krążek, tak jak przed czterema laty, zdobędą Holender Dorian Van Rijsselberghe i Brytyjczyk Nick Dempsey. W Londynie z brązowych trofeów w tej windsurfingowej klasie cieszyli się Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Zofia Klepacka (YKP Warszawa).

 

W niedzielę kolejne wyścigi w klasie 470 czekają natomiast Irminę Mrózek Gliszczynską (Chojnicki Klub Żeglarski) i Agnieszkę Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin).

 

W badmintonie ostatni mecz w fazie grupowej rozegra Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok), który jednak nie ma już szans na awans. Jego rywalem będzie reprezentant Sri Lanki Niluka Karunaratne.

 

Malezyjczycy Peng Soon Chan i Liu Ying Goh będą natomiast rywalami badmintonistów Roberta Mateusiaka i Nadieżdy Zięby (oboje UKS Hubal Białystok) w niedzielnym ćwierćfinale olimpijskiego turnieju w grze mieszanej w Rio de Janeiro (godz. 1.30).

 

O godzinie 14.30 na trasę maratonu wybiegną Monika Stefanowicz (WKS Grunwald Poznań), Iwona Lewandowska i Katarzyna Kowalska (obie LKS Vectra Włocławek).

 

W nocy rywalizację w skoku wzwyż rozpoczną Sylwester Bednarek (RKS Łódź) i Wojciech Theiner (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole). W półfinale na 1500 m wystąpią Angelika Cichocka (SKLA Sopot), Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) i Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola).

 

W półfinałach na 400 m kobiet wystąpią Justyna Święty (AZS AWF Katowice), Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), a do finału kobiet w trójskoku awansowała Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań).

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze