Neapol rozpływa się nad Milikiem! Najwyższe noty dla Polaka

Arkadiusz Milik został znakomicie oceniony za swój występ w towarzyskim meczu Napoli z Herthą Berlin. Polakowi wystarczyło 45 minut aby wpisać się na listę strzelców, zaliczyć asystę i zachwycić kibiców swoją grą. - Narodził się duet M&M – napisał serwis "Tutto Napoli" odnosząc się do świetnej współpracy 22-latka z Driesem Mertensem.

Spotkanie w Berlinie Milik zaczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w drugiej połowie. W 71. minucie Polak wykorzystał dobre zagranie Mertensa oraz błąd bramkarza Herthy i podwyższył wynik meczu na 3:1. Dwanaście minut później 22-latek kapitalnym, prostopadłym podaniem uruchomił Holendra, który asystował przy jego bramce, a ten nie dał szans golkiperowi.

- Mertens + Milik = gol. Milik + Mertens = gol. Zmienia się kolejność, ale nie zmienia się efekt – rozpływają się włoscy dziennikarze. Serwis internetowy ekipy z Neapolu, CalcioNapoli24.it, przyznał Polakowi notę 7,5 (w skali od 1 do 10). Jedynie Mertens i Marek Hamsik otrzymali podobne oceny.

Z ławki na boisku pojawił się również Piotr Zieliński, który też rozegrał dobre zawody. Był pewnym punktem środka pola, dobrze rozgrywał. Przyznano mu notę 6,5.

Zmagania w Serie A piłkarze Napoli rozpoczną meczem z Pescarą. Eksperci przewidują, że obaj nasi reprezentanci nie zaczną spotkania w podstawowej jedenastce.