Niemcy pomogli Polakom! Mistrzowie Europy dali nam ćwierćfinał igrzysk

Choć Polacy przegrali swój ostatni mecz grupowy podczas igrzysk w Rio de Janeiro, to i tak mogą cieszyć się z awansu do ćwierćfinału igrzysk! Promocję do najlepszej ósemki pozwolili wywalczyć nam Niemcy, którzy pokonali w ostatniej kolejce Egipt 31:25!

Reprezentacja Polski w pierwszym poniedziałkowym meczu przegrała z drużyną Słowenii 20:25 i nadziei na awans musiała szukać w meczu Niemcy - Egipt.

Niemcy przed ostatnią kolejką spotkań mieli na swoim koncie trzy wygrane i jedną porażkę. Na inaugurację trzema bramkami wygrali ze Szwecją, a póżniej takim samym bilansem z Polakami. O trzy bramki lepsi okazali się od nich Brazylijczycy, ale już w spotkaniu ze Słowenią to Niemcy triumfowali 28:25.

Zawodnicy z Egiptu zaczęli igrzyska od porażki ze Słowenią, ale w kolejnym meczu jedną bramką pokonali Szwedów. Następnie ośmioma trafieniami ulegli Polakom, a w ostatnim spotkaniu po emocjonującym i wyrównanym meczu zremisowali z Brazylią 27:27.

Tym samym Egipcjanie mieli na swoim koncie trzy punkty, przy czterech Polaków, którzy nerwowo ściskali kciuki za Niemców. Nawet remis w spotkaniu Niemcy - Egipt dawał biało-czerwonym awans z czwartego miejsca w tabeli.

Niemcy nie zamierzali jednak grać minimalistycznie w swoim ostatnim spotkaniu w grupie i od początku narzucili bardzo mocne tempo. Nasi zachodni sąsiedzi cały czas byli o krok przed rywalami, którzy po raz ostatni złapali kontakt z mistrzami Europy około 20 minuty meczu. Od stanu 10:9 Niemcy wrzucili jednak kolejny bieg i głównie dzięki znakomitej postawie w bramce Andreasa Wolffa do przerwy prowadzili 15:12.

W drugiej połowie faworyci ani na chwilę nie stracili kontroli nad spotkaniem. Nie pozwalali zbliżyć się Egipcjanom na mniej niż trzy bramki różnicy, a w samej końcówce odjechali bezradnym przeciwnikom na siedem trafień. Pościg szczypiornistów z Afryki w ostatnich minutach nie przyniósł efektu i to Niemcy zwycięstwem 31:25 przypieczętowali triumf w grupie B. Nasi zachodni sąsiedzi w ćwierćfinale na pewno zmierzą się z reprezentacją Kataru.