To będzie jedno z najważniejszych spotkań w sezonie dla obu klubów. Zespoły z Polski i Irlandii stanęły przed szasną wielkiego sukcesu, jakim niewątpliwie będzie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Legia może być pierwszym polskim klubem, który od 20 lat zagra w najbardziej elitarnych europejskich rozgrywkach, natomiast Dundalk ma okazję, by być pierwszym ich uczestnikiem w historii irlandzkiego futbolu! Nie dziwi więc fakt, że trener kadry narodowej gorąco wpiera zespół z irlandzkiej SSE Airtricity League.

 

O’Neill był obecny na meczu Dundalk w trzeciej rundzie kwalifikacji, kiedy na Tallaght Stadium wyeliminowali uczestnika poprzednich rozgrywek Ligi Mistrzów, BATE Borysów. Po meczu przekazał graczom gratulacje i przyznał, że zrobili na nim wielkie wrażenie. - Kiedy mniej niż dwa tygodnie temu zabrzmiał ostatni gwizdek na Tallaght Stadium, zasygnalizował jednocześnie początek wielkiego świętowania. Piłkarze Dundalk przeciwstawili się faworyzowanej ekipie BATE Borysów. Zrobili to grając wspaniale, strzelając trzy genialne gole, które zwieńczyły ten niezapomniany wieczór – zachwala piłkarzy irlandzkiego zespołu O’Neill. – To był prawdziwy zaszczyt być świadkiem takiego występu. Zaprezentowali wszystko, co było potrzebne  do awansu: chęci, pasję, energię, cierpliwość. Wszystkie te cechy będą znów im potrzebne przeciwko Legii Warszawa – zapowiada irlandzki menadżer.

 

 

Szkoleniowiec kadry nie szczędził również pochwał trenerowi Dundalk, którego uważa za kreatora sukcesu zespołu. – Stephen Kenny zaszczepił w drużynie silne poczucie wartości, wyraźnie widoczne w trofeach, które wygrali w zeszłym sezonie. Posiadają wyróżniające się osobowości w kadrze, świetną atmosferę i silną mentalność – charakteryzuje irlandzki zespół.

 

Rywal Legii to mistrz Irlandii sezonu 15/16 oraz zdobywca krajowego pucharu. - Zespół Dundalk dał ogromny impuls całej lidze irlandzkiej. Kwalifikacja do fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie niesamowita. Atmosfera w Tallaght była elektryzująca, a kibice odegrali naprawdę sporą rolę tamtego wieczoru, gdy piłkarze grali z BATE. Jestem pewien, że to samo czeka nas na Aviva Stadium – wierzy doświadczony irlandzki trener. - Piłkarze będą walczyć do końca, życzę im szczęścia - zakończył szkoleniowiec, który swoimi wypowiedziami na pewno dodał graczom Dundalk sporo motywacji.

 

Pierwszy mecz pomiędzy Dundalk i Legią odbędzie się 17 września na Aviva Stadium w Dublinie. Rewanż na stadionie przy Łazienkowskiej zaplanowano na 23 sierpnia.