Eliminacje Ligi Mistrzów: Grad bramek w środowych meczach

W środę rozegrano pieć spotkań w ramach IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. 90 minut w barwach AS Monaco rozegrał reprezentant Polski Kamil Glik. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Wojciech Szczęsny.

Niesamowity przebieg miał mecz w Glasgow, w którym Celtic pokonał Hapoel Beer Sheva 5:2. Podopieczni Brendana Rodgersa do przerwy prowadzili aż trzema bramkami: strzelanie w 9. minucie rozpoczął Tom Rogić, a dwa kolejne gole dołożył Leigh Griffiths.  Izraelczycy jednak nie poddawali się i po zmianie stron szybko strzelili dwie bramki. Jedną z nich zdobył były zawodnik Wisły Kraków Maor Melikson. Ostatnie słowo należało jednak do Celtiku, który wygrywając trzema bramkami może być już prawie pewny awansu do Ligi Mistrzów.

Bardzo cenne zwycięstwo odniósł zespół Ludogorca, który pokonał Viktorię Pilzno 2:0. Bułgarzy cały mecz mieli zdecydowaną przewagę, jednak sposób na pokonanie Matusa Kozacika znaleźli dopiero w drugiej połowie. Najpierw z rzutu karnego gola strzelił obrońca Cosmin Moti, a niewiele później wynik spotkania ustalił Holender Vura.

W najciekawiej zapowiadającym się dwumeczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów FC Porto zremisowało z AS Romą 1:1. W 24. minucie ku rozpaczy miejscowych kibiców własnego bramkarza pokonał zawodnik Porto Felipe Monteiro. Radość Włochów nie trwała jednak długo, bo już piętnaście minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał pozyskany z Barcelony Thomas Vermaelen.

Od tego momentu gracze portugalskiego zespołu osiągneli gigantyczną przewagę, którą udokumentowali golem dopiero w 64. minucie. Bramkę z rzutu karnego zdobył pewnym strzałem Andre Silva. Pomimo wielu okazji dla obydwu drużyn, wynik nie uległ już zmianie. Na boisku nie pojawił się reprezentant Polski Wojciech Szczęsny, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W kolejnym hitowym meczu hiszpański Villarreal niespodziewanie uległ na własnym stadionie AS Monaco 1:2. Lepiej mecz zaczął zespół z Francji w którego barwach od pierwszej minuty wystąpił Kamil Glik. Już w 3. minucie w "jedenastce" faulowany był Brazylijczyk Lemar, a rzut karny na bramkę zamienił inny reprezentant Kraju Kawy Fabinho. Koncert Brazylijczyków trwał w najlepsze, bowiem w 36. minucie debiutanckiego gola dla zespołu z Hiszpanii zdobył Alexandre Pato. Po przerwie jedynego gola zdobył gracz Monaco Bernardo Silva, który popisał się piękną indywidualną akcją zwieńczoną kapitalnym uderzeniem w okienko bramki Sergio Asenjo. Kamil Glik na boisku spędził całe 90 minut.