Rio 2016: Brązowy medalista podejrzany o doping

Rio 2016:  Brązowy medalista podejrzany o doping
Isaquias Queiroz Dos Santos (L), Sebastian Brendel (Ś), Serghei Tarnovschi (P)

Reprezentant Mołdawii Serghei Tarnovschi, brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro w kajakowej konkurencji C1 na 1000 m, został tymczasowo zawieszony w związku z podejrzeniem o stosowanie środków dopingujących.

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF), badania miały miejsce przed igrzyskami olimpijskimi.

Zawodnik miał jeszcze startować ze swoim bratem Olegiem w konkurencji C2 na 1000 m.

Finał kanadyjkarzy na 1000 metrów odbył się 16 sierpnia. Triumfował Niemiec Sebastian Brendel, drugie miejsce zajął Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos, a trzecie Tarnovschi (w niektórych źródłach pisany również jako Serhii Tarnovskyi). Na czwartej pozycji uplasował się Rosjanin Ilia Sztokałow.