Polscy kulomioci bez medali. Rekord olimpijski Crousera

Inne
Polscy kulomioci bez medali. Rekord olimpijski Crousera
fot. PAP

Mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu Tomasz Majewski zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą (20,72). Wszystkie swoje próby spalił Konrad Bukowiecki. Złoty medal z rekordem olimpijskim (22,52) zdobył Amerykanin Ryana Crousera, wyprzedzając swojego rodaka, Joe Kovacsa, i Tomasa Walsha z Nowej Zelandii.

Już od pierwszej serii rzutów konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Granicę 21 metrów przekraczali kolejno Crouser, Darlan Domani, Franck Elemba i Kovacs, który wynikiem 21,78 objął prowadzenie. Swoje próby spalili mistrz Europy David Storl, oraz obaj Polacy - Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski.

W drugiej kolejce Polacy ponownie spalili swoje próby, co postawiło ich w trudnej sytuacji przed ostatnią serią. Wybrnął z niej Majewski, który osiągnął 20,72 i uplasował się na szóstym miejscu. Bukowiecki natomiast po raz kolejny wyszedł z koła i po trzech nieudanych próbach odpadł z olimpijskiego konkursu. Pewne prowadzenie objął Amerykanin Crouser, który wynikiem 22,26 ustanowił swój rekord życiowy.

Majewski bronił tytułu mistrza olimpijskiego, jednak nie zmienił swojej pozycji, a w dodatku spalił kolejne dwie próby (trzecia nie była lepsza od wcześniejszego wyniku). Nowym czempionem został natomiast Crouser. Jego pchnięcie z piątej serii (22,52) stało się także nowym rekordem olimpijskim. Amerykanin wyprzedził swojego rodaka, Kovacsa (21,78) i Tomasa Walsha z Nowej Zelandii (21,36).

Wyniki pchnięcia kulą mężczyzn:

1) Ryan Crouser (USA) - 22,52
2) Joe Kovacs (USA) - 21,78
3) Tomas Walsh (Nowa Zelandia) - 21,36
4) Franck Elemba (Kongo) - 21,20
5) Darlan Romani (Brazylia) - 21,02
6) Tomasz Majewski (Polska) - 20,72
7) David Storl (Niemcy) - 20,64
8) O'Dayne Richards (Jamajka) - 20,64
..................................................
Konrad Bukowiecki (Polska) - niesklasyfikowany (spalił wszystkie próby)

JP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze