Rio 2016: Kanadyjki pokonały Brazylijki w meczu o brąz

Piłkarki Brazylii znalazły się poza podium turnieju olimpijskiego. Cztery lata temu w Londynie było jeszcze gorzej, ponieważ odpadły w ćwierćfinale. Wcześniej srebro wywalczyły w Atenach (2004 rok) i Pekinie (2008).

W piątek w Sao Paulo przegrywały z Kanadyjkami już 0:2 i wydawało się, że podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach - ćwierćfinale i półfinale - nie strzelą ani jednej bramki (wówczas o wyniku decydowały rzuty karne). Beatriz zdobyła gola kontaktowego w 79. minucie, lecz do dogrywki nie udało się doprowadzić.

Na poprzednich igrzyskach Kanada również zajęła trzecie miejsce, po zwycięstwie w ostatnim meczu nad Francją 1:0.

W finale w Rio de Janeiro, o godz. 22.30, Szwedki zagrają z Niemkami. W ćwierćfinale skandynawski zespół wyeliminował reprezentację USA, która triumfowała w turnieju olimpijskim w Atlancie (1996), Atenach, Pekinie i Londynie. Z kolei w półfinale Szwedki były lepsze od Brazylijek.

Brazylia - Kanada 1:2 (0:1)

Bramki: Beatriz 79 - Deanne Rose 25, Christine Sinclair 52