Nowy nabytek Evertonu przeszedł do historii Premier League!

Yannick Bolasie, który nie tak dawno przeniósł się z Crystal Palace do Evertonu za około 28 milionów funtów, przeszedł do historii Premier League! Skrzydłowy z Demokratycznej Republiki Konga został pierwszym zawodnikiem, który w dwóch pierwszych kolejkach sezonu zagrał przeciwko temu samemu klubowi.

W miniony poniedziałek Everton potwierdził transfer skrzydłowego z Demokratycznej Republiki Konga. Suma odstępnego wyniosła około 28 milionów funtów, co dało drugi najwyższy wynik w historii klubu (najdroższy był Romelu Lukaku, który przeniósł się z Chelsea za ponad 35 milionów funtów). Bolasie znany jest ze swojej przebojowości, wielu skutecznych dryblingów oraz techniki, lecz bardzo często brakuje mu... cyfr. Ronald Koeman, trener "The Toffees" przyznał, że jego nowy podopieczny musi strzelać więcej goli i notować więcej asyst. Oto wyniki piłkarza z ostatnich pięciu sezonów:

Sezon 2015/2016 (Premier League): 6 goli, 6 asyst
Sezon 2014/2015 (Premier League): 4 gole, 11 asyst
Sezon 2013/2014 (Premier League): 0 goli, 5 asyst
Sezon 2012/2013 (Championship): 3 gole, 8 asyst
Sezon 2011/2012 (Championship): 1 gol, 0 asyst

Tym razem jednak do ustanowienia historii nie były potrzebne ani bramki, ani asysty. Wystarczyło, że Bolasie... wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Jest bowiem pierwszym piłkarzem. którzy w erze Premier League zagrał dwa pierwsze mecze sezonu przeciwko temu samemu klubowi, konkretnie chodzi o West Bromwich Albion.

Bolasie w pierwszej serii gier także zasiadł na ławce rezerwowych, tyle że w barwach Crystal Palace. Jego drużyna przegrała 0:1, a on pojawił sie na murawie w 66. minucie. W poniedziałek zmienił klub, został przerejestrowany i w sobotę mógł już reprezentować Everton. Tym razem miał nieco więcej szczęścia, bo jego nowy klub wygrał 2:1. Skrzydłowy wszedł na boisko w 61. minucie.

Bolasie jest oczywiście pierwszym zawodnikiem w historii Premier Leauge, który zagrał dwa pierwsze mecze sezonu przeciwko tej samej drużynie, lecz w przeszłości jeden piłkarz potrafił wystąpić przeciwko jednemu klubowi dwa razy z rzędu. Był to Gaston Ramirez, który zmierzył się z West Ham United najpierw jako gracz Southampton, a tydzień później - Hull City.