Premierowy gol Higuaina zapewnił trzy punkty Juventusowi

Broniący tytułu mistrza Włoch Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością ACF Fiorentinę 2:1 w 1. kolejce Serie A. Swojego premierowego gola w barwach "Zebr" strzelił Gonzalo Higuain. Cały mecz na ławce rezerwowych "Fioletowych" spędził Bartłomiej Drągowski.

Przed startem rozgrywek z Juventusu odszedł główny organizator gry "Starej Damy", Paul Pogba. Działacze klubu z Turynu nie próżnowali i sprowadzili do klubu kilka ciekawych nazwisk, w tym bramkostrzelnego Higuaina. Poza Argentyńczykiem zakontraktowano takich zawodników, jak Dani Alves, Medhi Benatia i Miralem Pjanić.

Od początku na ławce rezerwowych usiadł Higuain, a o sile ofensywnej gospodarzy mieli stanowić Paulo Dybala i Mario Mandžukić. Mistrzowie Włoch nie czekali ani chwili i od razu ruszyli do ataku. Jedna za drugą sunęły akcje na bramkę Fiorentiny, ale strzałów było jak na lekarstwo. Gospodarze wyszli na prowadzenie kilka minut przed przerwą, dokładne dośrodkowanie Giorgio Chelliniego strzałem głową wykończył Sami Khedira.

Po zmianie stron odważniej zagrali piłkarze Paulo Sousy i to przyniosło rezultat w 70. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Nikola Kalinić. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź gospodarzy, pięć minut później zwycięskiego gola dla Juventusu zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Higuain.

Juventus Turyn - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)

Gole: Khedira 37', Higuain 75' - Kalinić 70'