Rio 2016: Staśkiewicz 26. w pięcioboju nowoczesnym

Szymon Staśkiewicz (Zielonogórski KS Drzonków) spadł na 26. pozycję po jeździe konnej przedostatniej konkurencji olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Rio de Janeiro. Miał sześć zrzutek i zajął dopiero 30. miejsce.

Prowadzi Rosjanin Aleksandr Lesun - 871 pkt, który przed ostatnią konkurencją - biegiem połączonym ze strzelaniem - wyprzedza Brytyjczyka Josepha Choonga - 862. Staśkiewicz uzyskał 795 pkt.

Polak w pierwszej konkurencji szermierce zajął czwarte miejsce. Wygrał 21 z 35 pojedynków i zgromadził 226 punktów. Triumfował Lesun - 268, ale w pływaniu był przedostatni - 35. i w klasyfikacji generalnej spadł na 20. pozycję.

Na basenie najszybszy okazał się James Cooke. Brytyjczyk pobił rekord olimpijski w pięciobojowym pływaniu i zdobył 354 pkt. Jednak jego straty w szermierce są na tyle duże, że praktycznie nie liczy się w rywalizacji o medale.

W jeździe konnej sześciu zawodników zaliczyło bezbłędny przejazd (300 pkt). Najlepszy czas uzyskał Japończyk Shohei Iwamoto. Staśkiewicz zdobył 258 pkt. Czterech zawodników nie ukończyło tej konkurencji, m.in. indywidualny mistrz świata z 2013 roku Litwin Justinas Kinderis.

Kończąca rywalizację kombinacja - bieg ze strzelaniem - rozpocznie się o godz. 23.