Rio 2016: Włodarczyk wygrałaby… konkurs mężczyzn!

Inne

Anita Włodarczyk dokonała rzeczy historycznej! Wielka polska mistrzyni olimpijska rzuca tak daleko, że… mogłaby wygrać konkurs rzutu młotem mężczyzn. I to z jaką przewagą! Polka w Rio osiągnęła wynik o 3 metry i 61 centymetrów lepszy od Dilszoda Nazarowa - zwycięzcy konkursu panów.

Polska rekordzistka świata nie daje w swojej konkurencji najmniejszych szans rywalkom. O ile nie dziwi jej dominacja w konkursach kobiet, to jej rzuty zapewniają kapitalne wyniki… wśród mężczyzn!

 

 

"Tak tworzy się historię: po raz pierwszy w historii rzutu młotem na Igrzyskach złota medalistka 82,29 m uzyskała lepszy wynik od złotego medalisty 78,68 m" - napisała na Facebooku Włodarczyk.

 

Żaden z mężczyzn nawet nie zbliżył się do wyniku naszej mistrzyni. Konkurs, który stał na bardzo niskim poziomie, z wynikiem 78,68 m wygrał Dilszod Nazarow. Trzeci był Polak Wojciech Nowicki - 77,73. Przy 82,29 m Włodarczyk te rezultaty nie robią najmniejszego wrażenia.

 

Na obronę zdeklasowanych panów trzeba przypomnieć, że panie rzucają lżejszym młotem. Mężczyźni zmagają się z ponad siedmiokilogramowym żelastwem, a młot kobiet waży jedynie cztery kilogramy. Mimo to rezultat Polki zasługuje na ogromne uznanie. To prawdziwa dominatorka!

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie