Ogier liderem przed ostatnim odcinkiem specjalnym w Rajdzie Niemiec

Moto

Obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) prowadzi przed ostatnim odcinkiem specjalnym w Rajdzie Niemiec, 9. rundzie mistrzostw świata. W niedzielę rozegrano dotychczas dwa OS-y, trzeci został odwołany.

Ogier wyprzedza Hiszpana Daniego Sordo o 20,3 s i Belga Thierry Neuville'a (obaj Hyundai I20 WRC) o 23,0 s.

Dwa rozegrane dotychczas niedzielne odcinki specjalne wygrali kierowcy koreańskiego teamu - pierwszy Sordo, drugi Neuville. Ogier jedzie spokojnie, tak aby zwycięstwo dowieźć do mety. Na pierwszym niedzielnym odcinku mistrz świata miał szósty czas - przegrał z Sordo o 14,9 s, na kolejnym zanotował czwarty rezultat, gorszy od Belga o 2,2 s.

"Jest w porządku. Staram się kontrolować przewagę. Teraz wypatruję linii mety, to żadna tajemnica" - powiedział Ogier.

Hubert Ptaszek (Peugeot 208 T16 R5) w klasyfikacji generalnej plasuje się na 16. pozycji ze stratą 18.25,2 do lidera, w WRC2 jest 10.

Przedostatni odcinek rajdu Dhrontal 2 o długości 14,8 km został odwołany ze względu na bezpieczeństwo kibiców, którzy tłumnie zgromadzili się na trasie i nie przestrzegali zaleceń służb porządkowych.

Do rozegrania został jeszcze jeden OS, zaplanowany na godz. 12.08 Sauertal 2 (14,9 km), który będzie Power Stage. Trzej najszybsi zawodnicy zdobędą na nim dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Po ośmiu rundach liderem mistrzostw świata jest Ogier, który zgromadził 143 pkt. Drugie miejsce zajmuje Norweg Andreas Mikkelsen - 98 pkt, a trzecie Fin Jari-Matti Latvala (obaj VW Polo WRC) - 87 pkt.