Rio 2016: Kamila Lićwinko dziewiąta w skoku wzwyż

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) zajęła dziewiąte miejsce w olimpijskim konkursie skoku wzwyż w Rio de Janeiro. Halowa mistrzyni świata z Sopotu (2014) uzyskała w finale 1,93 m, a trzykrotnie strąciła poprzeczkę zawieszoną o cztery centymetry wyżej. Wygrała Hiszpanka Ruth Beitia.

Hiszpańska lekkoatletka Ruth Beitia zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w skoku wzwyż. Pozostałe miejsca na podium zajęły Bułgarka Mirela Demirewa i Chorwatka Blanka Vlasic.

Medalistki skoku wzwyż:

złoty - Ruth Beitia (Hiszpania)
srebrny - Mirela Demirewa (Bułgaria)
brązowy - Blanka Vlasic (Chorwacja).

Lićwinko po eliminacjach, w których skoczyła wymaganą wysokość 1,94 m, zapewniała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji i jest w stanie powalczyć o wysoką lokatę. Już pierwsza finałowa próba - na 1,88 - była nieudana. Zaliczyła tę wysokość w drugim podejściu. Tak samo było z 1,93. Rekordzistka Polski jest brązową medalistką tegorocznych halowych mistrzostw świata w Portland.