Pewny awans Borussii do 1/8 finału Pucharu Niemiec

Wicemistrz Niemiec Borussia Dortmund pewnie pokonał na wyjeździe czwartoligowy Eintracht Trewir 3:0 w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu Niemiec i awansował do 1/8 finału. Z ławki rezerwowych gości spotkanie oglądał Łukasz Piszczek.

Finalista ubiegłorocznej edycji DFB-Pokal nie dał rywalom żadnych szans i nie pozwolił im stworzyć żadnej groźnej sytuacji pod swoją bramką. Piłkarze Borussii byli przy piłce przez 78 procent czasu gry, zdeklasowali też Eintracht pod względem liczby strzałów: 22-2.

Bramki dla BVB zdobyli Japończyk Shinji Kagawa (w 8. i 33. minucie) i Andre Schuerrle (45.).

W piątek awans do 2. rundy wywalczył również broniący trofeum Bayern Monachium, który także miał rywala z czwartej ligi. Ostatecznie Bawarczycy wygrali na wyjeździe z FC Carl Zeiss Jena 5:0, a trzy bramki zdobył Robert Lewandowski.

VfL Wolfsburg wyeliminował przedstawiciela 3. ligi FSV Frankfurt (2:1), a w ekipie zwycięzców 87 minut rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Nie wszystkim ekipom Bundesligi udało się przejść pierwszą rundę. W sobotę z rozgrywek odpadł beniaminek RB Lipsk, a w niedzielę - Werder Brema. Tę drugą drużynę pokonał trzecioligowy zespół Sportfreunde Lotte 2:1. Bramkę i asystę miał w tym spotkaniu były młodzieżowy reprezentant Polski Andre Dej.