Liga Mistrzów: Legia Warszawa znów w elicie!

Po 20 latach polski zespół powraca do Ligi Mistrzów! Wprawdzie Legia Warszawa zremisowała w rewanżowym spotkaniu z Dundalk 1:1 (0:1), jednak dwubramkowa zaliczka pozwoliła podopiecznym Besnika Hasiego awansować do elitarnych rozgrywek.

Legia była stuprocentowym faworytem wtorkowego spotkania. Chyba nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że coś może pójść nie tak. Przebieg gry musiał więc zaskoczyć wszystkich. Od początku spotkania Dundalk był zespołem minimalnie lepszym, a swoją przewagę udokumentował w 19. minucie. Po świetnie rozegranym wrzucie z autu fantastyczny strzał Robbiego Bensona zaskoczył wszystkich obecnych na stadionie. Od tego momentu Legia próbowała przejąć inicjatywę w spotkaniu, jednak jej ataki były nieporadne. Najbliżej wyrównania był Adam Hlousek, jednak jego strzał fantastycznie zatrzymał Gary Rogers.

Schodzących na przerwę gospodarzy żegnały gwizdy. Druga połowa zaczęła się jednak podobnie, jak wyglądała pierwsza część spotkania. Warszawianie próbowali zmienić wynik spotkania, ale dalej do finalizacji tego zamiaru było daleko. Dundalk miał za to kolejną znakomitą sytuację - strzał z przewrotki oddał Benson, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki Arkadiusza Malarza. To nie był koniec problemów zespołu Besnika Hasiego. W 69. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Adam Hlousek. Paradoksalnie od tego momentu Legia zaczęła grać lepiej. Irlandczycy próbowali doprowadzić do dogrywki, przez co zdecydowanie postawili na atak. W doliczonym czasie kontrę przeprowadził Michał Kucharczyk, który celnym strzałem ostatecznie zakończył marzenia dzielnych Irlandczyków o Champions League.

Legia wraca do Ligi Mistrzów po 21 latach. Polska na drużynę w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek czekała tylko o rok krócej. O tym, z kim się zmierzą tam mistrzowie Polski, dowiemy się w czwartek o godzinie 18:00. Wtedy odbędzie się losowanie grup w Monako.

Legia Warszawa – Dundalk FC 1:1 (0:1)

Pierwszy mecz: 2:0. Awans – Legia Warszawa.

Bramki: Legia - Michał Kucharczyk (90+2), Dundalk FC - Robert Benson (19),

Czerwona kartka: Legia – Adam Hlousek (67-za drugą żółtą).

Żółte kartki: Legia - Vadis Odjidja-Ofoe, Adam Hlousek, Michał Kucharczyk; Dundalk FC - Robert Benson.

Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia).

Widzów: 29 066.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Steeven Langil (65. Guilherme), Tomasz Jodłowiec, Vadis Odjidja-Ofoe, Thibault Moulin (90+3. Aleksandar Prijovic), Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolic (71. Bartosz Bereszyński).

Dundalk FC: Gary Rogers - Sean Gannon, Patrick Barrett, Andy Boyle, Dane Massey - Patrick McEleney (88. Michael O’Connor), Ronan Finn, Chris Shields (83. Darren Meenan), Robert Benson, Daryl Horgan - David McMillan.