Polska - Mołdawia: Selekcjoner ogłosił kadrę biało-czerwonych. Powrót Kiedrzynek!

Piłka nożna
Polska - Mołdawia: Selekcjoner ogłosił kadrę biało-czerwonych. Powrót Kiedrzynek!
fot. Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet, Miłosz Stępiński, powołał osiemnaście zawodniczek na mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2017 z Mołdawią, który zostanie rozegrany 20 września 2016 roku o godzinie 18:00 we Włocławku. Spotkanie to będzie debiutem Stępińskiego na ławce trenerskiej kadry kobiet.

Zgrupowanie rozpocznie się 12 września w Gutowie Małym.  Do reprezentacji po dłuższej przerwie wracają Katarzyna Kiedrzynek, Anna Gawrońska, Patrycja Pożerska, Agnieszka Winczo czy Sandra Sałata. – Zarówno zgrupowanie wrześniowe, jak i październikowe nazwałem zgrupowaniami selekcyjnymi. W tym czasie będę chciał przyjrzeć się wszystkim zawodniczkom, które są w kręgu moich zainteresowań. To około 30-35 osób. W październiku na zgrupowaniu na pewno pojawi się dużo innych piłkarek – mówi trener Miłosz Stępiński. 

– Na każdą pozycję szukam trzech, czterech równorzędnych zawodniczek. Są pozycje bardzo mocno obsadzone, gdzie jest ogromna konkurencja, np. środek pomocy. Nieźle wygląda środek obrony, atak oraz bramka. Najsłabiej prezentują się skrzydła. Dysponujemy dobrymi zawodniczkami, ale mamy ich mało. Oprócz Oli Sikory nie widać nikogo na zmianę na prawą obronę. Podobnie sprawa ma się z prawą i lewą pomocą oraz lewą nogą. Będę szukał zawodniczek lewonożnych, stąd mój wyjazd do Frankfurtu do Julii Matuszewskiej, która jest naturalną lewą pomocniczką. Być może pojawi się już na zgrupowaniu w październiku. Nie chcę przerzucać dziewczyn z pozycji na pozycję, chociaż wiem, że wiele z nich świetnie radzi sobie w różnych rejonach boiska. Chcę, żeby wiedziały, że w kadrze „jestem dwójką i rywalizuję z drugą dwójką”. Nie będę nikomu na siłę szukał nowych pozycji – powiedział trener Miłosz Stępiński.

 

Kadra reprezentacji Polski:

 

Bramkarki: Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain), Anna Szymańska (Medyk Konin)

 

Obrończynie: Paulina Dudek (Medyk Konin), Agata Guściora (Medyk Konin), Hanna Konsek (Blau-Weiss Hohen Neuendorf), Aleksandra Sikora (Medyk Konin), Jolanta Siwińska (1.FFC Turbine Potsdam)

 

Pomocniczki: Patrycja Balcerzak (Medyk Konin), Katarzyna Daleszczyk (Medyk Konin), Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna), Natalia Pakulska (Medyk Konin), Patrycja Pożerska (Blau-Weiss Hohen Neuendorf), Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych), Sandra Sałata (Medyk Konin)

 

Napastniczki: Silvana Chojnowski (SC Sand), Anna Gawrońska (Medyk Konin), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)

MC, laczynaspilka.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze