Lechia jest w bardzo wysokiej formie. Po porażce z Wisłą Płock odniosła cztery zwycięstwa w sześciu kolejkach i jest liderem tabeli. W poprzednim sezonie podopieczni Piotra Nowaka mieli problemy z grą na wyjazdach. Udało się to poprawić. Lechia grała już poza Gdańskiem cztery razy i w tych spotkaniach zanotowała siedem punktów. Tym samym jest liderem także "tabeli wyjazdowej” Lotto Ekstraklasy.

 

Piast Gliwice po stracie kluczowych zawodników i po zmianie trenera nie prezentuje wysokiej formy. Wicemistrzowie Polski w lidze nie zdobyli gola od 290 minut! Co więcej, wygrali zaledwie jedno spotkanie... Trener Jiri Necek ma za zadanie odbudować grę Piasta. Po odejściach Kamila Vacka i Martina Nespora powrót do dyspozycji z poprzedniego sezonu może okazać się niewykonalny.

 

Puchar Polski dla Lechii będzie szansą na zapewnienie sobie gry w europejskich pucharach bez względu na wynik w lidze. Piast przede wszystkim chciałby zmazać plamę na swoim wizerunku po ostatnich nieudanych występach. W Gliwicach raczej nikt w tym sezonie nie myśli o grze w Lidze Europy.

 

Transmisja spotkania Piast Gliwice - Lechia Gdańsk od 17:50 w Polsacie Sport