Bramkarka USA zawieszona na sześć miesięcy

Inne
Bramkarka USA zawieszona na sześć miesięcy
fot.PAP/DPA

Bramkarka reprezentacji USA w piłce nożnej Hope Amelia Solo została przez narodową federację zawieszona na sześć miesięcy. Powodem, jak napisano w oficjalnym komunikacie jest "zachowanie sprzeczne z zasadami".

Prezes Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej Sunil Gulati przyznał, że "jej zachowanie podczas meczu ćwierćfinałowego igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ze Szwecją było nie do przyjęcia i nie spełniało standardów wymaganych od zawodniczek zespołu narodowego".

 

Co tak zbulwersowało władze amerykańskiego futbolu? Jak się okazało, Solo po zakończeniu pojedynku ćwierćfinałowego wygranego 4:3 przez Szwedki w rzutach karnych, nazwała rywalki "bandą tchórzy". Amerykanki ostatecznie zajęły w turnieju olimpijskim 5. miejsce. Złoty medal wywalczyły Niemki pokonując w finale Szwecję 2:1 (0:0).

 

To już drugi przypadek zawieszenia Solo za jej zachowanie. Po raz pierwszy na początku 2015 roku była wyłączona z gry na 30 dni, teraz będzie mogła wrócić do zespołu dopiero w lutym 2017, gdyż kara została nałożona ze skutkiem natychmiastowym.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze