Diamentowa Liga: Lisek drugi w skoku o tyczce w Lozannie

Piotr Lisek uzyskał w skoku o tyczce 5,72 i zajął - ex aequo z rekordzistą świata Francuzem Renaud Lavillenie - drugie miejsce w lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie.

Lisek (OSOT Szczecin) w niedawnych igrzyskach w Rio de Janeiro pokonał poprzeczkę zawieszoną o trzy centymetry wyżej. Słabo, jak na swoje możliwości, spisał się Lavillenie. Mistrz olimpijski z Londynu, który w Rio skoczył 5,98 i sensacyjnie przegrał z reprezentantem gospodarzy Thiago Brazem Da Silvą, uzyskał tę samą wysokość co Polak. Wygrał Amerykanin Sam Kendricks - 5,92.

Na piątej pozycji uplasował się Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) - 5,62, a o dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 5,47.

Dziewiąte miejsce, ostatnie wśród sklasyfikowanych zawodników, w skoku wzwyż zajął Sylwester Bednarek (RKS Łódź) - 2,20. Triumfował wicemistrz olimpijski z Rio Katarczyk Mutazz Barszim - 2,35.

Wcześniej rozstrzygnęła się m.in. rywalizacja dyskoboli. Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) zajął piąte miejsce (62,83), a tuż za nim uplasował się srebrny medalista igrzysk z Pekinu i Rio Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) - 62,46. Polacy zachowali swoje miejsca w klasyfikacji generalnej - Małachowski nadal jest liderem, a Urbanek plasuje się na drugiej pozycji.

Debiutującej w cyklu oszczepniczce Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) rzut na odległość 53,49 dał ósmą, ostatnią lokatę.

Polki zajęły trzecie miejsce w sztafecie 4x100 m (44,12). Obsada w tej konkurencji nie była zbyt liczna - zgłosiło się pięć ekip, w tym dwie ze Szwajcarii. Zwyciężyły Ukrainki (42,67).

Indywidualnie na tym dystansie startowało pięć Polek - Klaudia Konopko i Katarzyna Sokólska (obie UKS 19 Bojary Białystok), Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot), Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) oraz Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Żadna nie zdołała awansować do finału. Najszybsza w nim była Elaine Thompson z Jamajki - 10,78.